Niemcy gotowi na technologie Land Rovera

23 lipca 2016

Grupa Jaguar Land Rover zapowiada wyprodukowanie w ciągu najbliższych 4 lat ponad 100 pojazdów skomunikowanych, do testowania autonomicznego stylu jazdy. Pierwsze sztuki pojawią się na drogach w tym roku.

Niemcy zaufali tym zapowiedzią i rozpoczęli prace nad nowymi przepisami, które obejmą producentów autonomicznych samochodów. W myśl nowego prawa takie samochody będą musiały być wyposażone w czarne skrzynki, które będą pomagały w ustaleniu przyczyn ewentualnych wypadków. Czarna skrzynka pozwoli ustalić m.in. kiedy autopilot był włączony, a kiedy samochodem sterował kierowca. Urządzenie zarejestruje również moment, kiedy system prosił kierowcę o przejęcie sterów. Projekt regulujący te kwestie ma być przekazany do uzgodnień w innych ministerstwach w ciągu najbliższych miesięcy. 

Tydzień temu na naszym facebooku przekazywaliśmy informację pracach nad asystentami jazdy w terenie: www.facebook.com/landlifemagazyn/posts/1372746102755433

Czy Niemcy zaufają w tempo pracy inżynierów grupy JRL i rozpoczną pracę nad prawem dotyczącym rajdów off-road z udziałem autonomicznych samochodów?

Autopilot w terenie

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.