Podróże

W h e e l c h a i r t r i p South America 2016 — na finiszu przygotowań

29 lipca 2016

Michał Woroch i Maciej Kamiński już prawie gotowi do Wheelchairtrip South America 2016

Rumunia i jej Land Atelier

16 marca 2016

Wakacje to czas poszukiwań – tych małych i tych dużych. Niektórzy z nas zdołają wyrwać się zaledwie kilkaset kilometrów od domu, inni spalą zapewne setki litrów paliwa, by odbyć podróż, o której opowiada się potem przez lata.

Błoto dla zuchwałych (Rumunia)

16 marca 2016

Brak czasu dokucza nawet przy planowaniu wyjazdów. Co zrobić, gdy masz tylko tydzień, a chcesz uciec od cywilizacji? Jechać gdzieś blisko! Rumunia to idealne rozwiązanie na małą wyprawę 4x4. A żeby nie było zbyt słodko, postanowiliśmy, że będzie to zabawa w stylu HD. Rumuńskie Karpaty świetnie się do tego nadają.

Dziecięca wyprawa - Namibia Safari 4x4

16 marca 2016

Każdy z nas chętnie czyta opowieści z egzotycznych wojaży - ot, na przykład z dzikich afrykańskich bezdroży. Ale relacja z takiej podróży spisana przez dziecko niesie szczególne emocje. Zresztą - przeczytajcie sami...

Bałkański przegląd wyprawowy część 2

16 marca 2016

Kontynuujemy przedsezonowy przegląd najpopularniejszych kierunków wyprawowych. Nadal podróżujemy po Bałkanach, a zachęcamy do odwiedzenia krajów mniejszych pod względem powierzchni, ale zapewniających wielkie przeżycia i wielkie przygody: Czarnogórę i Albanię.

Albania

16 marca 2016

Subiektywny bałkański przegląd wyprawowy

15 marca 2016

Nie da się nie zauważyć znaczącej ewolucji polskiego off-roadu w ostatnim dziesięcioleciu. Coraz mniej jeździmy wokół przysłowiowego „komina”, za to coraz bardziej ochoczo pokonujemy kilometry szlaków w bardziej lub mniej egzotycznych zakątkach świata. Zwykle jednym z pierwszych kierunków na wyprawowej mapie off-roadera są Bałkany. To naturalny wybór każdego poszukiwacza przygód. Region bliski, ale zarazem egzotyczny, oferujący dużą dawkę podróżniczej wolności i ...wariactwa.

Mieliśmy plan - Syberia 2014 część 2

15 marca 2016

Mieliśmy plan – może trochę zbyt szalony, może za ambitny jak na parę niedoświadczonych podróżników, ale bardzo prosty: pokonać 18 000 km w miesiąc szukając trzech tajemniczych miejsc: Cmentarzyska Diabła (obwód Irkutski), Doliny Śmierci (obwód Jakucki) i Uroczyska Dharkan – Martwa Krew (obwód Krasnojarski). Mieliśmy auto – Land Rover Discovery II z 2002 roku, które tradycyjnie, przygotowane zostało przez Auto Chrupek Serwis.

Wyprawa przez mokrą Afrykę

15 marca 2016

Wyjazd do Afryki na wyprawę off-roadową w busz sam w sobie zawsze jest przygodą. Ale po iluś tam ekspedycjach wiem, że busz jest przewidywalny i wyprawy stricte etnograficzne lub safari w jakiś sposób powszednieją. Poza tym większość krajów jest już w miarę cywilizowanych i bezpiecznych więc nie jest to żadne extremum. Wyjazd zaś w końcówce pory deszczowej, do kraju mało rozwiniętego i bez infrastruktury jest ciągle prawdziwym wyzwaniem. Tym razem na celownik znów obrałem na Angolę, więc o kolejnej wyprawie do niej i o afrykańskim deszczu będzie ta historia.

Droga do Marrakeszu i dalej….

14 marca 2016

Wyciągnęliśmy wreszcie 8 Land Roverów z Urzędu Celnego (minus jedna lodówka) i nadszedł w końcu moment wyjazdu z Casablanki drogą na Marrakesz.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.