Porady

RATOWNICZE PRZYPADKI, A WYPRAW WYPADKI

17 marca 2016

Ktoś powiedział kiedyś, iż nie ważne dokąd się jedzie, ważne - z kim. Wielokrotnie kompanami naszych podróży są dzieci: nasze własne lub zaprzyjaźnione. Wszsytkie należy chronić i strzec przed zagrożeniami. Także tymi, które same na siebie sprowadzają.

Bezpieczne wojaże

16 marca 2016

To oczywistość: na co dzień trzeba mieć podczas jazdy dowód rejestracyjny, prawo jazdy i dokument ubezpieczenia pojazdu. Wyjazd poza Polskę wymaga nieco więcej "biurokracji". I koniecznie trzeba mieć ze sobą telefon.

Sezon w pełni

16 marca 2016

Wielka Brytania jest znana nie tylko z dziwnego śniadania i specyficznego poczucia humoru, lecz głownie z Land Rovera. I choć właścicielem marki nie jest już firma z wysp, entuzjastów zielonego jaja nadal tu przybywa. I to właśnie dla nich co rok organizowane są różne zloty, spotkania i giełdy części.

RATOWNICZE PRZYPADKI, A WYPRAW WYPADKI II

16 marca 2016

Przesłanie tego artykułu jest proste: Nie bójmy sie udzielić pierwszej pomocy komuś kto tego potrzebuje, nie bójmy się ratować, chciejmy ratować, nie pozostawmy nigdy potrzebujacego jego własnemu losowi. Tak jak nie wolno zostawić nikogo samego na morzu , w górach i na pustyni, tak nie wolno pozostawić samego nikogo wobec oblicza śmierci.

Przepustka do lasu

16 marca 2016

Sezon weekendowych wyjazdów i urlopowych podróży - w pełni. Bywa, że w drodze do celu odzywa się w nas dusza odkrywcy i przejeżdżając przez większy kompleks leśny, stwierdzamy z całą stanowczością, że pojedziemy „na skróty”. Warto tę decyzję przemyśleć.

Dylemat z maluchem

16 marca 2016

RATOWNICZE PRZYPADKI A WYPRAW WYPADKI

15 marca 2016

Każda wyprawa, podróż, eskapada czy ekspedycja związana jest z udaniem się w nieznane, a zatem zapowiada nowe sytuacje, diametralnie różne od warunków nam znanych, bezpiecznego w miarę życia, które prowadzimy w oswojonym miejscu naszego zamieszkiwania. I o ile możemy się do każdej wyprawy rzetelnie przygotować, i w ten sposób oswoić ryzyko, to nigdy nie unikniemy okoliczności zaskakujących, wymagających improwizacji, a zarazem potencjalnie niebezpiecznych.

Nawigacja w terenie. Przygotowanie trasy pod kątem nawigacji. Wyprawa do Czarnogóry

15 marca 2016

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, wypraw bliższych i dalszych, zatem dziś trochę o przygotowaniach do wakacyjnej wyprawy ale pod kątem map i nawigacji. Jakoś tak późną jesienią 2013r, podczas IV OFF Przeglądu Wyprawowego, nakręceni oglądanymi filmami i wspaniałą atmosferą spotkania, postanowiliśmy, że celem kolejnej wyprawy będzie Czarnogóra.

Jak kupować serie

15 marca 2016

Land Rover Series to jeden z najbardziej kultowych samochodów brytyjskich. Produkowano go od 1958 do 1983 roku w 3 generacjach. Na polskich drogach Serie spotkać można było od lat 60. (pomoc UNRRA), potem zaczęły się pojawiać pod koniec lat 90. wraz z otwarciem granic i rosnąca siłą nabywczą naszego narodu. Klasyczny wygląd, prosta konstrukcja oraz wielokrotne wizyty na srebrnym ekranie sprawiły , że pojazd ten dorobił się licznego grona fanów i zyskał miano ikony motoryzacji.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.