W h e e l c h a i r t r i p South America 2016 — na finiszu przygotowań

29 lipca 2016

Po kilku miesiącach pracy i testów przygotowania do półrocznej wyprawy — podczas której do przebycia będzie 30 000 kilometrów i sześć państw do odwiedzenia — prawie ukończone.

W maju, aby sprawdzić czy wszystkie modyfikacje pasują do siebie i czy wytrzymają większe obciążenie, niezwykli podróżnicy udali się na test do Szczyrku. Jak czytamy na Facebookowej stronie wyprawy wybór miejsca, nie był przypadkowy: 

Przez 7 lat z rzędu w różnych porach roku moi przyjaciele w pocie czoła wciągali mnie do starej, mało dostępnej chaty. Pierwszy raz to ja mogłem ich tam zabrać=] To właśnie w tej chacie powstał pomysł Ameryki Południowej i przeświadczenie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Testy, choć nie bez awarii, były udane i znalazł się też czas na posprzątanie Beskidów:

Było jeżdżone, były ostre podjazdy, zjazdy, było niebezpiecznie i nawet trochę poza prawem=] Duże Skrzyczne, Małe Skrzyczne, a z trudniejszych miejsc to Malinowska Skała na szlaku czerwonym. To właśnie tam adrenalina podniosła ciśnienie krwi i przyspieszyła bicie naszych serc. Aby ta przeprawa nie była tylko niepotrzebnym przejazdem, po drodze nazbieraliśmy kilka worków śmieci rozrzuconych przez pseudo turystów.

Najważniejszy test odbył się w lipcu — Land Rover Only 2016, czyli na największy polski zlot Land Rover! Na imprezie organizowanej przez firmę Landstore pojawiło się ponad 100 załóg z Polski i zagranicy. Obecna była również ekipa LandLife. Pogoda iście off-roadowa, deszcze zamieniły drogi czołgowe w wyzwanie. Tak nasi bohaterowie wspominają swój udział w imprezie: 

 Trzy dni niezapominanych wrażeń, dużo ciepła od dobrych ludzi i mnóstwo adrenaliny. 

 Potwierdzamy impreza była wyśmienita!

zdjęcie

Kilka dni temu mogliśmy na Facebooku wheelchairtrip przeczytać wiadomość, o pozyskaniu nowego partnera logistycznego. Dzięki właścicielom firmy ADECON Defender przepłynie Ocean. Przybliżony termin nadania coraz bliżej. Nadanie planowane na 26 września! 

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.